CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W OŚWIECIMIU
Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”

Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”
Miasto Oświęcim – Centrum Usług Społecznych w Oświęcimiu uprzejmie informuje, że gminie Miasto Oświęcim przyznano środki finansowe w formie dotacji celowej w kwocie 254 840,00 zł zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt cztery tysiące osiemset czterdzieści i 00/100), z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania własnego gminy związanego z realizacją w 2026 r. wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” polegającego na zapewnieniu pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności wszystkim osobom jej potrzebującym, w szczególności:
dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej, dzieciom do czasu ukończenia szkoły podstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej, osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach wymienionych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.
Program „Posiłek w szkole i w domu” przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Istotnym elementem Programu jest m.in. zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej.
Całkowity koszt realizacji zadania w 2026 r. wynosi 318.550,00 zł.
Data podpisania umowy: Grudzień 2025 r.

